Dla mediów

Poniższe materiały są dostępne dla mediów. Materiały nie są przeznaczone do wykorzystania w celach reklamowych czy innych działaniach marketingowych.

Wykorzystanie materiałów jest możliwe z zachowaniem zasad dobrej praktyki dziennikarskiej, zgodnie z prawdą, zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymogami prawa.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Miłosław, 14.04.2014

Wielkopolski porter z Browaru Fortunaw gronie najlepszych piw na świecie.


Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna z Wielkopolski zdobywcą brązowego medalu na największym piwnym konkursie na świecie - World Beer Cup ® 2014. Piwo z Browaru Fortuna jako jedyne z Polski otrzymało tą cenną nagrodę.


Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna, z wielkopolskiego Miłosławia, zdobył Brązowy Medal na międzynarodowym konkursie World Beer Cup2014 ® w USA w Denver. To najbardziej prestiżowy i największy konkurs piwnym na świecie, nazwany również "Olimpiadą Piw". Komes Porter Bałtycki startował w kategorii Porterów Bałtyckich. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia w Denver, w USA.


- Jest to drugie tak prestiżowe wyróżnienie dla Komesa Portera Bałtyckiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W październiku zeszłego roku zdobył on złoty medal na European Beer Star - największym konkursie piw w Europie. To oznacza, że nasz porter bałtycki to obecnie jedno z najlepszych piw na świecie w swojej kategorii i jedno z najbardziej docenionych na świecie polskich piw - mówi Krzysztof Panek, Prezes Zarządu Browaru Fortuna z Miłosławia.


W konkursie World Beer Cup 2014 o tytuł najlepszych złotych trunków walczyła imponująca liczba piw. Do konkursu nadesłano 4 754 piwa, z 1 403 browarów z 58 krajów. Piwa oceniał panel 219 profesjonalnychpiwnych sędziów z 31 krajów. Sędziowie oceniali cechy sensoryczne piwa jak: kolor, pianę, aromat i smak. Ocena odbywała się na zasadzie ślepych testów, oceniający znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.


Międzynarodowy panel piwnych sędziów uznał, że Komes Porter Bałtycki w najwyższym stopniu reprezentuje najlepsze cechy stylu Porter Bałtycki. Porter z Browaru Fortuna ujął sędziów nasyconą ciemną barwą, kremową pianą, wytrwanym, złożonym smakiem dopełnionym nutami palonego słodu, czekolady i kawy.


Porter Bałtycki to tradycyjny styl piwa, warzony na terenie Polski od XVIII wieku. W Browarze Fortuna porter powstaje prawie rok. Jest warzony w tradycyjnych otwartych kadziach, z użyciem składników przygoto-wywanych w samym browarze, jak palony słód. Długie, wielomiesięczne leżakowanie sprawia, że porter z Miłosławia nabiera wyjątkowego charakteru i złożoności.


"Jesteśmy niezmiernie dumni z tej nagrody. To dowód, że niewielkim browarze jak nasz powstają wielkie piwa doceniane na świecie" - mówi Krzysztof Panek, Prezes Zarządu Browaru Fortuna z Miłosławia. - Myślę, że kluczem do naszego sukcesu jest poszanowanie piwowarskich tradycji, warzenie z surowców najwyższej jakości oraz zaangażowanie i kunszt piwowara. Cieszymy się, że zaprezentowaliśmy polskie piwowarstwo od jak najlepszej strony. To oczywiście zobowiązuje i na pewno nie spoczniemy na laurach".


gwiazda

Co nas
wyróżnia

? Sprawdź co przesądza o wyjątkowości naszych piw?
kraj

Materiały dla
mediów